NEZATŘÍDĚNO

Informace

Novinky

PYGMALINO Hra K2 *SPOLEČENSKÉ HRY*

DS95384591

Nový produkt

*** K2 je v česko-slovenském měřítku ojedinělá desková hra věnovaná tematice horolezectví. V průběhu cca 60 minutové partie zakusí hráči veškeré nástrahy vysokohorského prostředí. Stejně jako v reálném životě horolezců i zde není nejdůležitější dosáhnout co nejrychleji vrchol, ale naplánovat si výstup tak, abyste dostali své horolezce zpět do bezpečí. Ve hře K2 řídí každý hráč dvojici horolezců, kteří soupeří s jinými týmy ve snaze dosáhnout vrcholu hory a přežít až do konce 18denní expedice. Důležitými prvky hry jsou proto výběr vhodné cesty k vrcholu, blokování jiných hráčů, optimální rozmístění stanů a sledování počasí, jež výrazným způsobem ovlivňuje obtížnost výstupu. Hráči pohybují horolezci po hrací ploše pomocí karet, které v jednotlivých fázích hry zahrávají. Čím výše se daný horolezec dostane, tím více vítězných bodů získá na konci hry. S rostoucí nadmořskou výškou je však třeba dávat pozor na úroveň aklimatizace. Poklesne-li pod hodnotu 1, vyčerpaný horolezec zemře a hráč nedostane vítězné body, jež tento horolezec získal. Hra byla nominována experty na hru roku 2012. Odůvodnění poroty: U K2 se nejedná o pouhou stolní hru, velmi připomíná simulaci. Realistická a důsledná realizace horolezeckého scénáře s vlivy počasí a dalšími nejistotami je důvodem, proč hráči dramatickou situaci v horské bouři ve výšce více než 8 000 metrů přímo prožívají. Horolezci propadají zoufalství, mají strach, radují se. Rozkolísané pocity a napětí, které s impozantním horským masivem v pozadí přetrvává až do konce. OBSAH BALENÍ 1 oboustranná hrací plocha (se snazší a obtížnější trasou) snadná cesta obtížná cesta 20 figurek horolezců (5 sad po 4 figurkách) 5 ploch hráčů (v 5 barvách) 90 karet hráčů (5 sad po 18 kartách v každé barvě) pohyb fixní lano aklimatizace 12 karet počasí (6 letních, 6 zimních) letní počasí zimní počasí 1 ukazatel počasí 1 označení zahajujícího hráče K2 je desková hra určená pro 1 až 5 hráčů od 8 let, trvající přibližně 60 minut.

Více informací

Skladem

849 Kč s DPH

Více informací

***

K2 je v česko-slovenském měřítku ojedinělá desková hra věnovaná tematice horolezectví.
V průběhu cca 60 minutové partie zakusí hráči veškeré nástrahy vysokohorského prostředí. Stejně jako v reálném životě horolezců i zde není nejdůležitější dosáhnout co nejrychleji vrchol, ale naplánovat si výstup tak, abyste dostali své horolezce zpět do bezpečí.

Ve hře K2 řídí každý hráč dvojici horolezců, kteří soupeří s jinými týmy ve snaze dosáhnout vrcholu hory a přežít až do konce 18denní expedice. Důležitými prvky hry jsou proto výběr vhodné cesty k vrcholu, blokování jiných hráčů, optimální rozmístění stanů a sledování počasí, jež výrazným způsobem ovlivňuje obtížnost výstupu.

Hráči pohybují horolezci po hrací ploše pomocí karet, které v jednotlivých fázích hry zahrávají. Čím výše se daný horolezec dostane, tím více vítězných bodů získá na konci hry. S rostoucí nadmořskou výškou je však třeba dávat pozor na úroveň aklimatizace. Poklesne-li pod hodnotu 1, vyčerpaný horolezec zemře a hráč nedostane vítězné body, jež tento horolezec získal.

Hra byla nominována experty na hru roku 2012. Odůvodnění poroty: U K2 se nejedná o pouhou stolní hru, velmi připomíná simulaci. Realistická a důsledná realizace horolezeckého scénáře s vlivy počasí a dalšími nejistotami je důvodem, proč hráči dramatickou situaci v horské bouři ve výšce více než 8 000 metrů přímo prožívají. Horolezci propadají zoufalství, mají strach, radují se. Rozkolísané pocity a napětí, které s impozantním horským masivem v pozadí přetrvává až do konce.

OBSAH BALENÍ

1 oboustranná hrací plocha (se snazší a obtížnější trasou)
snadná cesta
obtížná cesta

20 figurek horolezců (5 sad po 4 figurkách)

5 ploch hráčů (v 5 barvách)

90 karet hráčů (5 sad po 18 kartách v každé barvě)
pohyb
fixní lano
aklimatizace

12 karet počasí (6 letních, 6 zimních)
letní počasí
zimní počasí

1 ukazatel počasí
1 označení zahajujícího hráče

K2 je desková hra určená pro 1 až 5 hráčů od 8 let, trvající přibližně 60 minut.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: