Kategorie

Informace

Novinky

I když už mám děti trochu odrostlé, tak ne zase tak moc, abych si nepamatoval, co jim udělalo největší radost. Dárky jsou nejvíce spojovány s vánocemi, ale dárky pro děti je možné kupovat po celý rok a dělat dětem radost. Samozřejmě nejvíce využijeme různá výročí, svátky a taky třeba pěkné známky ve škole. To se pak děti nejvíce těší a to je pro nás radost si to s nimi užívat.
Když máte doma kluka i holku, máte na jednu stranu výběr hraček širší, ale také musíte přemýšlet dvakrát. Někdy si kluci i holky vyhrají se stejnými hračkami a někdy by se těch druhých ani nedotkli. Je to tak. Jsou chvíle, kdy si naše princezna bude hrát s bagrem nebo šermovat mečem se svým bráškou a naopak, bráška bude kuchtit u sporáku, oblékat panenky i tlačit kočárek. Všeho jen do času.
Až do 20. století měly děti jen málo hraček, a to jen ty děti, které pocházely z movitějších rodin, protože hračky byly drahé. Děti navíc neměly moc času na hraní. Pouze menšina chodila do školy, ale většina dětí musela pomáhat rodičům a dělat jednodušší práce kolem domu nebo na polích. Už děti ve starém Egyptě si hrály podobně jako děti dnešní. Měly takové hračky jako panenky, dřevěná zvířátka, kuličky, káči a kosti (které používaly jako kostky)